window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-111393228-1');
Loading Udalosti

Komisia pre kultúru pri obecnom zastupiteľstve Vás pozýva do Nitrianskeho divadla na divadelné predstavenie:

Zaľúbený Shakespeare

a  návštevu Nitrianskeho vianočného mestečka na Svätoplukovom námestí

Doprava je zabezpečená obecným autobusom, odchod o 16:00h od kultúrneho domu

Cena vstupenky je 19 €.

Platí sa pri prihlásení. Prihlásiť sa môžete na obecnom úrade alebo u Zdenky Siskovej.

Pozývame vás do Londýna roku 1593, do fascinujúceho sveta alžbetínskeho divadla. William Shakespeare stojí ešte len na prahu svojej slávy a práve v čase, keď sa odohráva náš príbeh, má veľkú tvorivú krízu… Stretne však mladú aristokratku Violu de Lesseps, ktorá prezlečená za mladého chlapca prichádza na herecký konkurz do jeho novej, ešte nenapísanej hry.

Shakespeare, zaľúbený do mladej aristokratky, píše svoje nesmrteľné dielo, najznámejšiu tragédiu všetkých čias Romeo a Júlia, pričom sám v skutočnosti prežíva to, o čom píše vo svojej hre. Romantický príbeh je kombinovaný s prevlekovou komédiou a s ironickým pohľadom do zákulisia alžbetínskeho divadla a ponúka aj množstvo odkazov na históriu, dobové reálie a známe osobnosti tej doby. Cituje tiež iné známe shakespearovské tragédie, komédie či sonety. Môžete sa tešiť na spektakulárnu inscenáciu so živou renesančnou hudbou, ktorá vás prenesie do alžbetínskej doby. Inscenácia je jedinečná aj svojou veľkolepou výpravou a scénografiou, v ktorej sa miešajú prvky historické aj súčasné.

Z dôvodu ochrany osobných údajov YouTube potrebuje Váš súhlas na zobrazenie.
Súhlasím

Vážení občania Obec Abrahám a Obecný úrad si vyhradzujú právo na zmenu alebo zrušenie udalostí, ktoré priamo spadajú pod organizáciu Obce.
Zároveň upozorňujeme, že udalosti, ktoré Obec priamo neorganizuje nevieme aktívne ovplyvňovať a preto s vašimi požiadavkami kontaktujte priamo jednotlivých organizátorov.

Go to Top