Okres Galanta od 10.5.2021 v 1. stupni varovania – preukazovanie negatívnym testom sa nevyžaduje

Oznamujeme občanom, že od 10.5.2021 bude okres Galanta zaradený medzi tzv. ružové okresy v I. stupni varovania.

Epidemiologická situácia je stabilná bez výraznejšieho zlepšenia, či zhoršenia. S poukazom na vyhlášku č.200 zo dňa 30.4.2021 s platnosťou od 3.5.2021 sa v okresoch v I. a II. stupni varovania nevyžaduje od osôb pri vstupe do akýchkoľvek prevádzok vrátane priestorov zamestnávateľa preukazovanie sa negatívnym testom. Výnimku tvorí vstup do priestorov v čase zákazu vychádzania, teda od 21.00 hod do 01.00 hod. Keďže sme v ružovom pásme postačuje test nie starší ako 21 dní. Tento test je možné nahradiť potvrdením o očkovaní, alebo o prekonaní COVID-19 v posledných 180-tich dňoch.

Toto uvoľnenie sa ale netýka ani jednorázových hromadných podujatí a návštevy kultúrnych podujatí, kde je naďalej vyžadovaný negatívny test prípadne uvedené potvrdenia. V prípade potreby presunu cez, alebo do okresu v bordovej fáze je potrebný 7 dňový certifikát negatívneho testu.

Z uvedeného dôvodu v sobotu 8.5.2021 a v nasledujúcich týždňoch testovanie v Obci Abrahám a ani obci Hoste prebiehať nebude. Pre občanov, ktorí budú chcieť byť otestovaní na prítomnosť vírusu COVID-19, respektíve budú potrebovať certifikát z rôznych dôvodov je možnosť tento si zabezpečiť vo funkčných miestach MOM v mestách Sereď, Galanta ako aj v súkromných MOM v okrese.

O prípadných ďalších zmenách súvisiacich s vývojom pandemickej situácie budete priebežne a včas informovaní.

Starosta