Od pondelka 19.4.2021 budú bohoslužby znova slúžené verejným spôsobom

V nedeľu 18.4.2021 o 10:30 bude vysielané bohoslužba online na facebookovej stránke obce Abrahám: www.abraham.sk/facebook-live-stream

Od pondelka 19.4.2021 budú bohoslužby znova slúžené verejným spôsobom za dodržania dvoch podmienok:

– účasť na bohoslužbe iba s negatívnym testom
– jedna osoba na 15m2

V kostoloch našej farnosti budú rozmiestnené značky v laviciach, pri dodržaní ktorých zaplníme kostol v súlade so stanovenou kapacitou.
Chcem poprosiť veriacich, ktorí majú záujem zúčastňovať sa na bohoslužbách, aby využili možnosť otestovať sa v sobotu od 8:00 do 15:00 v kultúrnom dome v Abraháme alebo v nedeľu od 8:00 do 15:00 v kultúrnom dome v Hoste.

Počas svätých omší treba dodržať aj ostatné platné nariadenia: dezinfekcia rúk pri vstupe, nosenie respirátorov, sväté prijímanie podávané do rúk.

Veriaci sú kvôli limitovanej možnosti účasti naďalej oslobodení od povinnosti byť prítomní na nedeľných bohoslužbách.

Epidémia zviditeľňuje zreteľne našu krehkosť, aj našu povinnosť chrániť si vlastný život a životy iných. Našimi modlitbami a našou príkladnou činnosťou posilňujeme dôveru v Boha a aj vzájomnú dôveru medzi ľuďmi.

„Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú, a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“