Nové knihy v knižnici

Denník odvážneho bojka: DVOJITÝ PODFUK

Problémy sa na Grega Heffleyho valia zo všetkých strán. Jeho mama sa bojí, že mu od videohier zmäkne mozog, a nabáda ho, aby odložil ovládač, popustil uzdu fantázii a niečo vytvoril. Akoby toho nebolo dosť, Halloween je za rohom a Greg musí zahrať na správnu nôtu, aby sa dostal na skvelý žúr.

Denník odvážneho bojka: POSLEDNÁ KVAPKA

Greg Heffley je skutočný bojko a nikdy sa nezmení. Lenže niekto by to mal vysvetliť jeho tatkovi. Otec si totiž myslí, že zo svojho syna vykreše poriadneho chlapa, keď ho bude nútiť do tímových športov a iných drsných činností.

R.Russelová – Denník mimoňky – Zápisky nie príliš umnej poradkyne

Milá poradkyňa pre všetko! Mám pocit, že moja úhlavná nepriateľka ma ohovára. Pomoc! Ako to bolo ďalej sa dočítate v tejto knihe.

Cathryn Constableová: VLČIA PRINCEZNÁ

Na školskom výlete v Rusku sa Sophie a jej dve kamarátky ocitnú samé na opustenej zasneženej vlakovej stanici. Zachráni ich charizmatická princezná Anna Volkonská, vezme ich do svojho zimného paláca a učaruje im príbehmi o stratených diamantoch a tragickej minulosti. Ako sa pomaly zvečerieva a vlky zavýjajú, v rozpadávajúcom sa paláci plnom tajomstiev Sophie objaví viac než len sny.

KRTKO A HODINY – Čo všetko Krtko zažije počas jedného dňa. Odporúčam, pretože deti nepoznajú hodiny. Podľa tejto knihy sa ľahko naučia.

Jana Pronská: KUMÁNSKA PRINCEZNÁ

Rytier Julián Bakšai sa kvôli otcovým dlhom musel zaviazať, že bude slúžiť grófovi Ratoldovi a jeho zhýralému synovi Františkovi. Keď mu gróf po synovej smrti navrhne, aby od Kumánov priviedol jeho jediného vnuka. Julian neváha ani chvíľu:
Za odmenu mu totiž Ratold sĺubil vrátiť hrad Kamenec.

Tešíme sa na Vás !