Nové knihy v obecnej knižnici

1. štvrťrok 2018

Náučná literatúra pre dospelých

Deansová Anne: Vaša kniha o materstve
Poskytuje praktické rady a pomoc vo všetkých aspektoch tehotnosti. Opisuje fyzický vývoj dieťatka v maternici týždeň po týždni. I ilustrované.

Beletria pre dospelých

COELHO Paulo: Pútnik z Compostely
Je príbehom Paula Coelha a jeho hľadania dávnej múdrosti na ceste do legendárneho pútnického miesta. Táto púť mu navždy zmenila život a poznačila jeho spisovateľské umenie.

BAIGENT Michael: Chrám a lóža
Mapuje vznik slobodomurárstva od prežitia templárskych tradídií, cez prúdenie myšlienok v Európe. Je to fascinujúca historická detektívka.

PHILLIPS Graham: Templári a archa zmluvy
Dôkaz o tom, že v starovekých ruinách Petry v južnom Jordánsku templári v 13. stor. objavili archa zmluvy a ohnivé kamene. Autor sledoval zašifrované posolstvá templárov v chrámových maľbách, nápisoch a mozaikových oknách až po nález troch údajných ohnivých kameňov.

ROSA L.O.: Cinka, Apolónia
Životný príbeh Cinky je plný vášní už aj preto, že v jej žilách koluje horúca cigánska krv. Ak miluje, miluje vášnivo, ak si niečo zaumieni, pre splnenie svojho cieľa urobí všetko na svete. Je hriešna, ale aj čistá, lebo čistý je jej cit.

Krásna pre mládež

REVAJOVÁ Toňa: Denis a jeho sestry
Denis je obyčajný deväťročný chlapec zo sídliska. Nijaký postrach Denis. Ale ani neviniatko Denis. Má kopu tajomstiev, o ktorých sa možno nikto nikdy nedozvie.